Moringa çayı hangi rahatsızlıklara iyi gelir?

Ben Esra telefonda seni boşaltmamı ister misin?
Telefon Numaram: 00237 8000 92 32

Bdsm

Türkiye ve dünyada tüketilen Moringa çayı, özellikle son dönemde adı geçen bitkisel çaylardan biri haline geldi. Ülkemizde genel olarak zayıflama çayı olarak tüketilse de pek çok farklı konuda ciddi yarar sağlıyor.
Anavatanı Hindistan’ın kuzeyi ve Himalaya’nın etekleri olan Moringa bitkisi, şu anda birçok farklı yerde yetiştiriliyor. Sıcak iklim bitkisi olan Moringa, kışın yapraklarını döküyor. Yazın ise yeniden filizleniyor. Çok sıcak havalarda boyu 4 metreyi de aşabiliyor.
Moringa çayı nasıl kullanılır?
Moringa bitkisinin yaprakları, tohumu ve kökleri ayrı ayrı tüketebilir. Türkiye’de zayıflama çayı olarak tüketilen bu ürün, dünyada ise farklı şekillerde kullanılıyor. Örneğin Filipinler gibi ülkelerde yaprakları kaynatılarak çorba olarak içiliyor. Ayrıca tohumları da yeniyor. Bunun dışında yaprakları toz haline getirip yemeklerde baharat olarak kullanan ülkeler de mevcut.
Moringa çayının faydaları nelerdir?
Moringa Çayı pek çok açıdan faydalıdır. Yaprakları yüksek oranda A ve C vitamini içerir. Bu da kolay hastalanan kişiler için oldukça önemlidir. Yapraklarından yapılan çay, bir süre tüketildiğinde kolay hasta olmanın önüne geçer. Aynı zamanda potasyum ve kalsiyum açısından da zengin olan Moringa, kemikleri güçlendirirken , romatizma ağrılarına da iyi gelir.
Moringa çayının yan etkileri neler?
Şu an için Moringa çayının bilinen bir yan etkisi yok. Sadece aşırı tüketimden kaçınmak yeterli. Ayrıca uzmanlar, 22 yaşından önce bu bitkisel çayın tüketilmemesi gerektiğini söylüyor.

Ben Esra telefonda seni boşaltmamı ister misin?
Telefon Numaram: 00237 8000 92 32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.